100 szczytów na 100-lecie niepodległości

Projekt 2018 – 100 szczytów na 100 – lecie niepodległości (CHIRUCA EXPEDITION)

W roku 2018 obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z powyższym, postanowiliśmy przyłączyć się do świetnego projektu Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Oddziałem w Tarnowie, a zarazem wesprzeć Oddział w jego rozpowszechnieniu. Ponadto zdecydowaliśmy się wstąpić w jego szeregi, gdyż działa w naszym miejscu zamieszkania :). Mowa o górskim projekcie  „ 100 szczytów na 100-lecie niepodległości”. Poniżej zamieszczamy własny krótki regulamin projektu, który dostosowaliśmy do własnych, tegorocznych planów. Zachęcamy jednocześnie do wstąpienia w szeregi swojego Oddziału zostając jego członkiem, odbywać wycieczki  i przyłączyć się do rocznicowej inicjatywy lub po prostu udać się z nami na wycieczki w ramach projektu. Program wycieczek PTT Tarnów na 2018 rok znajdziecie tutaj. Cześć z nich zrealizujemy wspólnie z tarnowskim oddziałem.

O kolejnych wycieczkach, które będziemy realizować, informować będziemy poprzez wydarzenie na naszej facebookowej stronie. Projektowi poświęcona jest zakładka gdzie zamieszczane będą nazwy, kolejno zdobywanych szczytów z przekierowaniem do relacji opisowej i zdjęciowej  każdej z wypraw.

Liczymy na to, że podejmiecie razem z nami to jakże ambitne wyzwanie oraz, że uda nam się odbyć jak najwięcej wycieczek w tym roku.

Kto nie może przyłączyć się do nas może wziąć udział w tej pięknej inicjatywie i wyznaczyć własne 100 szczytów i dążyć do odbycia wszystkich wycieczek 🙂 Dzielcie się z nami swoimi pomysłami :).

 

REGULAMIN PROJEKTU „100 SZCZYTÓW NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” BLOGA POD SZCZYTEM

 1. Do szczytów zdobywanych przez nas będą zaliczały się te zdobyte z oddziałem, ale również te, które zdobywać będziemy sami podczas naszych indywidualnych wyjazdów. Przez „szczyty” należy rozumieć szczyty główne będące celem wycieczki, leżące na szlaku (nawet jeśli brak jest na nim oznaczenia w postaci tabliczki – jednak przechodzimy przez nie), leżące bezpośrednio przy szlaku jeśli trawersujemy jego zbocze, a także przełęcze tatrzańskie położone powyżej 2000 m n.p.m.
 2. Projekt realizować będziemy od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.
 3. Każdy szczyt zaliczany jest do projektu niezależnie od ilości osób, które na nim stanął tylko jeden raz.
 4. Każdy może razem z nami lub sam wybrać się na wycieczkę i zdobywać własne 100 szczytów.
 5. Wycieczki w ramach projektu odbywać się będą w pasmach takich jak:
 • Tatry polskie
 • Tatry słowackie
 • Gorce
 • Beskid Sądecki
 • Pieniny
 • Beskid Żywiecki
 • Beskid Wyspowy
 • Bieszczady
 • Góry Świętokrzyskie
 • inne – gdzie nas oczy poniosą

Życzcie nam powodzenia i zapraszamy na wspólne wędrówki :).

 

WYKAZ DOTYCHCZAS ZDOBYTYCH SZCZYTÓW W RAMACH PROJEKTU ZNAJDZIECIE TUTAJ

 

SPONSOR PROJEKTU

 

Do zobaczenia na szlaku,

Edyta/Pod szczytem

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *