Recenzje i testy

Pomysł na górski prezent – mapa zdrapka Tatr

Dzisiaj pod lupę bierzemy mapę zdrapkę Tatr od nagrani.pl. Dlaczego chcę ją Wam zaprezentować ? Bo mi się spodobała i sama taką już posiadam, a poza tym myślę, że jeżeli podarujecie ją komuś w prezencie, sprawicie mu niezłą frajdę. A że dziadostwa nigdy nie polecam i nie rekomenduję to z czystym sercem możecie mi uwierzyć na słowo, że warto ją zakupić.

Mapa zdrapka – czyli co ?

Mapa w skali 1:93000 umieszczona jest na arkuszu A2 o wymiarach 59,4 cm x 42cm, wydrukowana na papierze kredowym. Znajdziesz na niej wszystkie szlaki w Polskich Tatrach o łącznej długości 275 km. Oprócz tego, do zdrapania aż 90 kluczowych miejsc: szczytów, przełęczy, polan, stawów, wodospadów i schronisk.

Nasze dotychczasowe zdobycze już zdrapane 😉

Wszystkim miejscom przypisana jest wysokość w metrach n.p.m., a uszeregowane są od najniżej do najwyżej położonych: od szczytów reglowych, aż po kolosy Orlej Perci i najwyższe w Polsce – Rysy.

Żródło: www.nagrani.pl

Istotne znaczenie miało dla twórców profesjonalne opracowanie kartograficzne, które zapewnił Zakład Kartograficzny SYGNATURA – jeden z liderów polskiej kartografii, mający na koncie ponad 90 publikacji kartograficznych.

Mapa zdrapka – co otrzymujemy po zakupie ?

Mapa, którą otrzymujecie umieszczona jest w kolorowej tubie, zamkniętej metalowym wieczkiem. Tuba może mieć charakter zarówno prezentowy jak i służyć Wam do przechowywania mapy. Jest solidna i prezentuje się naprawdę ciekawie. Proponuję jednak zakupić ramę formatu A2 i wyeksponować to cudo na ścianie waszego domu/mieszkania w widocznym miejscu ;). Ja na swoją ramę już czekam.

Źródło: www.nagrani.pl

Wewnątrz oprócz mapy zdrapki znajdziecie list z kilkoma kluczowymi informacjami na temat zakupionego produktu. Do zdrapywania szlaków służy metalowa kostka, a do ich polerowania irchowa ściereczka (dołączone do zestawu). List jest fajnym wprowadzeniem do zabawy, a dodatkowo informuje obdarowanego/osobę która zakupiła, z czym tak naprawdę ma ona do czynienia. Zaskoczeniem była dla mnie metalowa kostka (wyglądająca jak piórko do gry na gitarze). Na taki pomysł bym nie wpadła. Jakoś zawsze do zdrapywania używałam po prostu jednogroszówki zapewne jak większość osób na tym Świecie. A więc – pomysłowo.

Mapa zdrapka – wrażenia

Mapa Zdrapka to idealny sposób na udokumentowanie wszystkich odwiedzonych szlaków w Tatrach i celebrowanie górskich podbojów. To mapa zdrapka, na której znalazły się nie tylko tatrzańskie szlaki, ale także lista kluczowych miejsc: szczytów, przełęczy, stawów… Ta mapa pozwoli na efektowne upamiętnienie górskich sukcesów i pobudzi apetyt na dalsze zdobywanie. Czy to początkujący wędrowiec, czy doświadczony wilk górski – na tej mapie każdy tatromaniak będzie mógł odnotować odwiedzone szlaki i miejsca.

Podoba mi się szczególnie to, że mapa jest duża. Format A2 sprawia, że wszystkie szlaki są grube i bardzo czytelnie zaznaczone. Nie są potocznie mówiąc – nadziubdziane ;). Poza tym po zdrapaniu kolory szlaków są mocno nasycone co cieszy oko. . Mapa nie jest również zbyt zbajerowana, ale stonowana. Nie ma w niej przesadnego przeładowania informacjami i kolorami. Jest logicznie poukładana. Wszystko na swoim miejscu. Zdrapywanie zdobyczy sprawiło nam niezłą frajdę, a co dopiero dzieciom, którym być może ktoś podaruje lub podarował już na prezent.

Ta mapa jest wyjątkowa również dlatego, że powstała z pasji do gór. Stworzyli ją NaGrani, czyli Joanna i Alek, mama z synem rodzinnie przemierzający tatrzańskie szlaki, tym samym inspirując innych miłośników Tatr filmowymi relacjami ze swoich przygód. I ta pasja właśnie znajduje odzwierciedlenie w mapie zdrapce Tatr. Niezwykła dbałość o każdy szczegóły projektu i osobiste zaangażowanie zaowocowały mapą idealną.

Źródło poniższych zdjęć: nagrani.pl

Mapę zakupić możecie TUTAJ.

Do 10 kwietnia wpisując kod rabatowy: podszczytem, otrzymasz 20 % rabat na zakup mapy (kod dla 20-tu pierwszych osób)

You may also like...

2 Comments

  1. Chętnie przygarnąłbym taką mapę na prezent urodzinowy :)))

  2. Wygląda super, zwłaszcza teraz gdzie takie zdrapywanie w dobie #stayhome może być świetną rozrywką na wieczór dla całej rodziny 🙂 A potem jest i piękny obraz na ścianę !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *