GÓRSKIE PODSUMOWANIA

Podsumowanie roku 2019 i plany na 2020

Początek każdego roku to dla mnie czas podsumowań.Podsumowań tego co zaplanowałam i tego co udało się osiągnąć w tematyce tworzonego przeze mnie bloga.

Rok 2019 to…

przede wszystkim czas, kiedy nieco (a nawet bardzo) zwolniłam tempo pracy nad blogiem. W porównaniu z rokiem 2018 mogę napisać, że wręcz drastycznie. Nie oznacza to jednak, że znudziło mi się to co robiłam dotychczas, górskie wędrówki czy aktywny tryb życia. Wręcz przeciwnie. Bardzo za tym tęskniłam. Po mega aktywnych, ostatnich latach niezwykle ciężko jest usiąść w domu na czterech literach.

Większość z Was zapewne wie, że byłam w ciąży, a aktualnie jesteśmy razem z Wojtkiem szczęśliwymi rodzicami naszej 3-miesięcznej już córeczki Zosi. Zapewne znajdą się tacy, którzy skomentują, że ciąża to nie choroba lub które w tym błogosławionym stanie chodziły po górach aż do III trymestru lub dłużej. Może i tak. W Internecie znajdziecie nie jeden blog, na którym możecie znaleźć propozycje wycieczek dla kobiet w ciąży. Każdy ma jednak własny rozum i priorytety w życiu. Ja uznałam, że zdrowie jest dla mnie najcenniejszą rzeczą i że jest to odpowiedni czas na odpoczynek i przygotowanie się do nowej roli w życiu, które zmieni się (i zmieniło) o 180 stopni.

Blog przybrał postać bardziej podróżniczego niż typowo górskiego. Udało się odwiedzić kilka ciekawych miejsc, z których powstały relacje, a nawet wyskoczyć w góry na krótkie trekkingi w pierwszych miesiącach roku, kiedy to jeszcze nie dostawałam zadyszki po pięciu krokach. W trzecim miesiącu ciąży podczas trekkingu w Beskidzie Wyspowym uznałam, że bagaż z przodu i na plecach to dla mnie jednak za wiele i muszę na jakiś czas odpuścić. Fakt – kondycja padła na kolana, ale mam nadzieję ją stopniowo odbudować w 2020 roku.

Nawiązałam kilka nowych współpracy (z Firmą Prezent Marzeń, Wydawnictwem Stapis, pomysłodawcą projektu „Wieże widokowe gór i pogórzy”), ale i kilka zakończyłam ucząc się na swoich błędach nad czym nie będę się rozwodzić.

Gdzie udało się zawędrować w ubiegłym roku ? Zestawienie z linkami do relacji poniżej.

Styczeń 2019 – trekking na Górę Żar w Pieninach

Luty 2019 – wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Marzec 2019 – trekking na Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym

Maj 2019 – wycieczka do Zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Czerwiec 2019 – trzy dni na Lubelszczyźnie (Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy, Lublin)

A rok 2020 przyniesie…

mam nadzieję wiele pięknych przygód tym razem już częściej we trójkę niż we dwoje. W najbliższych miesiącach czeka nas dobór chust i nosideł, aby móc na szlaku pojawić się z naszym maleństwem i tworzyć dla Was kolejne wpisy z ciekawych miejsc. Czekamy tylko na wiosnę, aby wyruszyć w liczniejszym składzie na szlak. Latem zapewne uda się nam stanąć na kilku tatrzańskich dwutysięcznikach i niższych tatrzańskich szczytach do Turystycznej Korony Tatr, a także do Korony Gór Polski.

Realizować będziemy projekt, do którego niedawno dołączyliśmy, a mianowicie „Wieże widokowe gór i pogórzy”. To świetny projekt dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż część obiektów znajduje się w łatwo dostępnych miejscach gdzie dojechać można również wózkiem.

Pozdrawiamy w nowym, lepszym składzie 🙂 Edyta, Wojtek i Zosia

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *