Agencja Wydawnicza WIT, Recenzje i testy

Tatry w panoramach – rewelacyjny album od Agencji Wydawniczej WIT

Dziś przychodzę do Was z kolejną recenzją pozycji oferowanej przez Agencję Wydawniczą WIT. Mowa o albumie „Tatry w panoramach”.

Od razu jak tylko trafił w moje ręce wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie zarówno za sprawą tego jak solidnie został wykonany jak również (a przede wszystkim) tym co zawiera w środku !

Album jest formatu A4 o wymiarach 29,7 cm x 21 cm i posiada twardą solidną oprawę. Już sama okładka zachęca do jego zakupu.
Co ważne album jest szyty a nie klejony jak niektóre pozycje na rynku przez co na pewno o wiele trwalszy. Wewnątrz znajdziecie, aż 60 szczegółowo opisanych panoram (w tym 33 dookólne – 360 stopni) ze szczytów i przełęczy dostępnych szlakami turystycznymi na 143  solidnych, grubszych stronach, na których nie odbijają się palce.
Po otwarciu na pierwszych dwóch stronach (w tym na przedniej okładce) ukazuje się naszym oczom przestrzenna mapa Tatr widzianych od północy wraz z opisami szczytów i ich wysokością. Na dwóch ostatnich stronach na końcu znajdziecie z kolei mapę Tatr widzianą od południa również w takim samym wydaniu.
Album powstał dzięki kilkuletniej pracy zespołowej. Autorami zdjęć są: Tadeusz Ogórek, Szymon Seweryn i Roman Hasior. Album ukazał się dzięki finansowemu wsparciu Firmy Piwniczanka Spółdzielnia Pracy.
Kolejne dwie strony to słowo wstępu zawierające m.in. kilka podstawowych informacji geograficznych o Tatrach  i samym albumie, a całość zwieńczona została na dole pękną panoramą na Tatry z Magurek w Gorcach.
Na stronach 6 i 7 znajduje się dokładny spis treści wszystkich 60-ciu panoram z podziałem na Tatry Zachodnie Polskie, Tatry Wysokie Polskie, Tatry Bielskie, Tatry Wysokie Słowackie oraz Tatry Zachodnie Słowackie.
Wszsytkie miejsca skąd zostały wykonane zdjęcia panoramiczne na dwóch kolejnych stronach albumu oznaczona zostały na mapie Tatr w skali 1 : 100 000 wraz z podaniem numeru panoramy kolorem czerwonym w kwadratowym nawiasie. Dzięki temu odnajdując na mapie konkretny szczyt z numerem możemy łatwo odszukać panoramę o tym samym numerze w albumie (panoramy posegregowane są numerami narastająco).
I to na co wszyscy najbardziej czekają a więc PANORAMY ! Piękne, idealnie wykonane, w świetnie nasyconych kolorach o wspaniałej jakości wraz z opisami i wysokościami. Oglądając album ma się wrażenie jakby przeniosło się na konkretny szczyt i na własne oczy podziwiało te wszystkie cuda. Przewracanie kolejnych stron o świetnej gramaturze to czysta przyjemność.
Poniżej zrobiłam specjalnie dla Was zdjęcia kilku panoram abyście mogli sami je ocenić 🙂 Wg mnie bomba, strzał w dziesiątkę. Piękniejszego albumu jeszcze nie widziałam. Zajął honorowe miejsce na mojej półce i bardzo często po niego sięgam :).
Panorama z Wołowca cz.1
Panorama z Wołowca cz. 2 – w przybliżeniu
Panorama z Wołowca cz 2 – w przybliżeniu
Piękna zimowa panorama z Grzesia
Panorama ze Świnicy – cz. 1
Panorama ze Świnicy – cz. 2
Panorama ze Szpiglasowego Wierchu – cz. 1
Panorama ze Szpiglasowego Wierchu – cz. 2
Moim zdaniem album jest rewelacyjny. Jego cena to 39,90 zł brutto a więc nie wiele jak za taką jakość. Zakupić możecie go na stronie internetowej wydawnictwa tutaj.

Z górskimi pozdrowieniami,

Edyta/Pod szczytem

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *