Klub, który oferuje Wam najbardziej kompleksową ofertę koron górskich do zdobycia. Możecie zaliczyć i zweryfikować wszystkie szczyty, zdobyte przez Was przed przystąpieniem do Klubu. Tym sposobem oferta jest o wiele atrakcyjniejsza. W ramach zakupionego pakietu startowego, w którego skład wchodzą dwie książeczki (weryfikacyjna i potwierdzeń) oraz odznaka klubowa (do wyboru na szpilce lub wkręcie) możecie realizować aż 35 górskich programów (korony poszczególnych pasm górskich Sudetów i Karpat oraz Korony Najwybitniejszych Szczytów Karpat, Sudetów i Gór Polskich).  Do zdobycia jest 115 odznak i 448 szczytów. Wszystkie informacje o Klubie i o tym jak do niego przystąpić znajdziecie na stronie www.koronygor.pl.

Po bardziej szczegółowe informacje dotyczące Klubu KZKG RP zapraszam do oddzielnego wpisu na blogu TUTAJ oraz do wpisu dotyczącego odznak turystycznych TUTAJ.

Poniżej zamieszczam wybrane programy Klubowe, które realizuję (będące jednocześnie przekierowaniem do danej, opracowanej przeze mnie korony). W miarę odwiedzania kolejnych miejsc będą one zamieszczane w niniejszej zakładce. Wchodząc w poszczególne korony znajdziecie: ich opis wraz z wykazem szczytów i lokalizacją na mapie, prezentację odznak, daty zdobycia szczytu i relacje z przejścia.

 

KORONY KARPAT

 

  1. ZDOBYWCA KORONY POLSKICH TATR

  2. KORONA BIESZCZAD

  3. KORONA GORCÓW 

  4. KORONA PIENIN 

  5. ZDOBYWCA KORONY BESKIDU SĄDECKIEGO 

  6. KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA 

  7. KORONA BESKIDU WYSPOWEGO 

  8. KORONA BESKIDU ŻYWIECKIEGO 

 

KORONY SUDETÓW

  1. KORONA KARKONOSZY

 

KORONY NAJWYBITNIEJSZYCH SZCZYTÓW

 

KORONA NAJWYBITNIEJSZYCH SZCZYTÓW GÓR POLSKICH

KORONA NAJWYBITNIEJSZYCH SZCZYTÓW KARPAT POLSKICH