Agencja Wydawnicza WIT, Recenzje i testy

Panoramy widokowe dla łowców krajobrazów – jakie polecam i czy warto się w nie zaopatrzyć ?

 Dzisiaj coś z ciekawostek wydawniczych na rynku :). Zapewne większość z Was miała do czynienia z Agencją Wydawniczą WIT wybierając chociażby w sklepie mapę na górski wyjazd. Ale post o mapach od tego wydawnictwa – jednych z lepszych jak nie najlepszych na rynku – pojawi się jako następny na blogu. Jeśli nie słyszeliście to właśnie słyszycie (a w sumie to czytacie).  Dzisiaj chciałabym zapoznać Was z panoramami widokowymi dla łowców krajobrazów, które w/w Firma oferuje.
Dzięki współpracy z Agencją mógł dla Was powstać właśnie ten post. Otrzymaliśmy wszystkie 6 panoram widokowych aktualnie dostępnych na stronie wydawnictwa, które możecie nabyć tutaj.
I teraz najważniejsze – jakie są nasze odczucia ? No cóż, nie będzie to niespodzianką jeśli powiem Wam, że same pozytywne.
Panoramy są fajnych, małych, kompaktowych rozmiarów w kształcie prostokąta (format 23 x 11 cm)przez co wszędzie możecie je z sobą zabrać i spakować w podręczną kieszonkę plecaka. Posiadają miękką okładkę (przez co są lekkie). W każdej z nich znajdziecie zbiorek panoram widokowych. I co najważniejsze są niezwykle tanie – 10 zł sztuka.
Książeczki te są świetnym rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie znają rewelacyjnie topografii pasma górskiego, w które się wybierają. Wyciągamy wtedy ów wspomnianą panoramę, otwieramy interesujący nas zakątek i mamy wszystko jak na dłoni – wypisz wymaluj jesteśmy geniuszami ! :).
Odszukiwanie widocznych przed nami szczytów jest niesamowitą frajdą, szczególnie jeśli wędrujemy z dziećmi i chcemy nieco podszkolić je z topografii i geografii zarazem ;). Dorosłym taka lekcja również się przyda ;).
A teraz po przydługawym wstępie pora na małą prezentację. No i na pierwszy rzut idą pierwsze dwie, które ukochałam od pierwszego wejrzenia jak tylko wyciągnęłam je z pudełka – oczywiście Tatry polskie i słowackie, z którymi nie będę się rozstawała na szlaku 😀

Tatry Polskie

Od wydawnictwa: „Zbiorek panoram zawiera fotografie z rejonu Tatr Polskich oraz mapkę przestrzenną rzeźby z głównymi szczytami, dolinami i stawami. Na okładce umieszczono ogólną mapkę przestrzenną całych Tatr. Charakterystykę najwyższego wypiętrzenia w łańcuchu karpackim podzielono na 6 części. Każda część składa się z krótkiego, opisu miejsca, schematu z przebiegiem szlaków turystycznych, oraz kilku panoram, w formie pięknych fotografii z podpisanymi najważniejszymi szczytami”.

39 panoram widokowych zostało podzielone na rejony:

– Morskiego Oka i Doliny Pięciu Stawów Polskich
– Regle Tatr Wysokich
– Dolina Gąsienicowa
– Rejon Giewontu i Czerwonych Wierchów
– Dolina Kościeliska
– Dolina Chochołowska

Panorama znad Krzyżnego 360 stopni
Panorama znad Krzyżnego w przybliżeniu

 

Tatry Wysokie Słowackie

Od wydawnictwa: „Zbiorek panoram zawiera barwne fotografie panoramiczne z opisem z rejonu Tatr Wysokich Słowackich.  Początek przewodnika to ogólna charakterystyka Tatr pod względem geograficznym, przyrodniczym i roślinnym. Nie zabrakło praktycznych porad, aby bezpiecznie poruszać się w takich górach oraz informacji o telefonach alarmowych w Polsce i na Słowacji. Dodatkowo wspomniano o korzystaniu ze sztucznych ułatwień. Opisano również doliny i schroniska turystyczne słowackich Tatr Wysokich oraz umieszczono mapkę przestrzenną Tatr Wysokich i Bielskich od północy i południa. Pozostała część przewodniczka to wyłącznie same fotografie panoramiczne ze szczegółowymi opisami szczytów”.

39 panoram widokowych zostało podzielone na rejony:

– Doliny Białej Wody, Doliny Jaworowej i Tatr Bielskich
– Doliny Kieżmarskiej
– Łomnicy i Doliny Staroleśnej
– Doliny Wielickiej, Mięguszowieckiej, Młynickiej i Koprowej

Panorama z Łomnicy 310 stopni – cz. 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panorama z Łomnicy – cz. 2

Pieniny

Od wydawnictwa: „Zbiorek panoram widokowych zawiera charakterystykę Pienin – jednego z najbardziej malowniczego pasma górskiego w Polsce oraz schematyczne mapki szlaków z dokładnie zlokalizowanymi punktami widokowymi, z których wykonane są zdjęcia panoramiczne. Niektóre charakterystyczne miejsca warte zobaczenia zostały krótko opisane”.
Książeczka składa się z trzech części i zawiera 32 panoramy widokowe :
– Małe Pieniny
– Pieniny Właściwe
– Pieniny Spiskie
„Każda część składa się z krótkiego, jednostronicowego opisu miejsca, schematu z przebiegiem szlaków turystycznych lub mapki, oraz kilku panoram, w formie pięknych fotografii z podpisanymi najważniejszymi szczytami i innymi obiektami”.
Panorama z Wysokiej 280 stopni – cz.1

Gorce

Od wydawnictwa: „Zbiorek zawierający 27 panoram widokowych oraz małą schematyczną mapkę Gorców z naniesionymi punktami widokowymi, z których zrobiono zdjęcia panoramiczne (mapkę umieszczono na okładce). Zbiorek zawiera również krótką charakterystykę Gorców oraz mapki przestrzenne części zachodniej i wschodniej Gorców widziane od południa i północy”.
Panorama z Hali Długiej 140 stopni

Bieszczady

Od wydawnictwa: „Zbiorek panoram widokowych Bieszczadów Wysokich zawiera na rozkładanej okładce mapkę z zaznaczonym zasięgiem szczegółowych mapek i punktami, z których wykonano panoramy. W krótkim wstępie charakteryzującym tę najbardziej wysuniętą na południowy-wschód grupę górską łańcucha karpackiego, znajdują się mapki szlaków turystycznych podzielone na 3 części:
  • mapa 1 (Połonina Wetlińska, Smerek, Jasło, CISNA, WETLINA, STUPOSIANY)
  • mapa 2 (Pasmo graniczne, Wielka Rawka, Połonina Caryńska, Bukowe Berdo. WETLINA, USTRZYKI GÓRNE)
  • mapa 3 (Pasmo Tarnicy, USTRZYKI GÓRNE, WOŁOSATE)
Wszystkie panoramy wykonane są w formie pięknych, kolorowych fotografii z opisami szczytów widocznych na zdjęciu”.
Książeczka zawiera 20 panoram widokowych podzielonych na rejony:
– Jezioro Solińskie i okolice
– Grupa Tarnicy
– Pasmo graniczne
– Połonina Caryńska
– Połonina Wetlińska i Gniazdo Smereka
Panorama z Tarnicy 360 stopni – cz. 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panorama z Tarnicy 360 stopni – cz. 2

 

Beskid Sądecki

Od wydawnictwa: „Niewielkich rozmiarów zbiorek panoram widokowych zawierający oprócz fotografii, krótką charakterystykę Beskidu Sądeckiego oraz mapki części północnej i południowej pasma oraz niewielką mapkę z naniesionymi punktami widokowymi, z kórych zrobiono zdjęcia panoramiczne (mapkę umieszczono na okładce)”.

Książeczka zawiera aż 44 panoramy widokowe ! WOW sporo.
Oczywiście jak poprzednio są one podzielone na rejony:

– Pasmo Radziejowej
– Pasmo Jaworzyny

Panorama z wieży na Radziejowej 360 stopni – cz.1
Podsumowując poniżej prezentuję dla Was zbiór panoram widokowych oferowanych przez Agencję wydawniczą WIT w cenie 10 zł brutto każda. Do   wyboru do koloru. Brakuje jak dla mnie do kolekcji Karkonoszy, Beskidu Śląskiego i Żywieckiego  ale mam nadzieję, że panoramy z tych terenów również z czasem się pojawią w sprzedaży o co gorąco apeluję do wydawnictwa :). Po kliknięciu w poniższe opisy zostaniecie przekierowani do sklepu internetowego wydawnictwa i konkretnego egzemplarza. Za taką cenę i jakość (rewelacyjne zdjęcia panoram nawet 360 stopni i wspaniałe kolory oraz bardzo dokładne opisy wraz z podaniem wysokości każdego szczytu) naprawdę polecam ! Warto mieć pod ręką każdą z poniższych pozycji – nigdy nie wiadomo gdzie nas nogi poniosą ;).


Panoramy widokowe TATRY WYSOKIE SŁOWACKIE Przewodnik dla łowców

 

 

Panoramy widokowe TATRY POLSKIE Przewodnik dla łowców krajobrazów

 

 

Panoramy widokowe BIESZCZADY WYSOKIE Przewodnik łowców krajobrazów

 

 

Panoramy widokowe GORCE Przewodnik dla łowców krajobrazów

 

Z górskimi pozdrowieniami,

Edyta/ Pod szczytem

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *