Odznaki górskie

Odznaka popularna GOT PTTK – weryfikacja + poprawne wypełnienie książeczki

No i jest ! 🙂 Doczekaliśmy się weryfikacji pierwszej odznaki GOT Popularnej jak widzicie na zdjęciu poniżej śliczna lśniąca odznaka bardzo starannie wykonana 🙂 Odznaka została nam przyznana za rok 2014 i 2015 w oddziale PTTK w Tarnowie (oddział rejonowy) za trasy przebyte w Bieszczadach i Karkonoszach.
W latach 2014 – 2015 uzbieraliśmy łącznie 114 punktów, z czego 60 zostało zaliczone na poczet odznaki popularnej, a nadwyżka 54 punktów na poczet kolejnej odznaki brązowej, którą w niedługim czasie również zweryfikujemy po tegorocznym pobycie w Tatrach :).
Pomimo, że w książeczce nie mieliśmy żadnych pieczątek ani podpisów przodowników nie było problemu z weryfikacją odznaki jedynie na podstawie zdjęć. Przodownicy czasami wierzą nawet na słowo, że byliście we wskazanych miejscach. Zdarza się, że mogą zadać jakieś pytanie kontrolne aby sprawdzić naszą prawdomówność jeśli idziecie weryfikować odznakę osobiście do oddziału np. Czy z Karpacza można dojść do Morskiego Oka ? 😀 Pewnie można, ale dosyć długo by to trwało ;).

 

 

Weryfikacja polega na sprawdzeniu naszych wpisów w książeczce GOT, podliczeniu poprawności punktów i przybiciu odpowiednich pieczątek. Koszt weryfikacji to 1 zł. Zweryfikowana książeczka  uprawnia do nabycia i noszenia odznaki na danym stopniu. Odznaki można nabyć w oddziałach PTTK.
Koszty odznak to ceny wahające się od 3,50 zł do 10 zł w zależności od rodzaju odznaki i oddziału PTTK. Najdroższa jest odznaka popularna, która w naszym oddziale kosztywała 9 zł.

 

Jak prawidłowo wypełnić książeczkę GOT do weryfikacji i jak wylicza się punkty z przebytych tras wspominałam już w tym poście, do którego odsyłam zainteresowanych.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z wypełnionej przeze mnie książeczki GOT dla przykładu.

 

 

 

Punktację do GOT z poszczególnych tras i grup górskich  znajdziecie tutaj.
W razie wątpliwości zapraszamy do komentowania i zadawania pytań pod postem, na wszystkie odpowiemy 🙂
E.M.

 

You may also like...