Odznaki górskie

Odznaka mała brązowa GOT PTTK – weryfikacja

Witajcie Kochani 🙂
Dziś zapowiadany post w którym chcielibyśmy pochwalić się naszą kolejną małą zdobyczą. Małą w przenośni i dosłownie a mianowicie małą brązową odznaką GOT.
Odznakę  zweryfikowaliśmy w grudniu ponownie w terenowym referacjie weryfikacyjnym w Tarnowie, tam też nabyliśmy odznakę. Koszt odznaki małej brązowej wyniósł 3,50 zł + 1 zł za weryfikację.
Kilka praktycznych informacji które należy wiedzieć starając się o odznakę:
1) Odznaka mała brązowa jest drugim stopniem odznak GOT zaraz po odznace popularnej
2) W celu zdobycia odznaki małej brązowej należy uzbierać minimum120 punktów  (wcześniej 60 pkt na odznakę popularną). Łącznie 180 pkt.
3) W jednym roku kalendarzowym można zdobyć tylko jeden stopień GOT, z wyjątkiem stopnia popularnego i małego brązowego, które można zdobyć w tym samym roku.
4) Czas zdobywania odznaki  jest nieograniczony.
5) Poszczególne stopnie i odznaki GOT nie muszą być zdobywane w bezpośrednio po sobie następujących latach, lecz można zdobywać je „na raty” 😉
6) Na poszczególne stopnie odznaki nie zalicza się punktów zdobytych na tych samych trasach i w tą samą stronę (z polskiego na nasze: nie można podwójnie zaliczać na dany stopień punktów z tras które przeszliśmy więcej niż jeden raz).
Odznaka jest mała, na czarnym tle z napisem i symbolem kozicy w kolorze błyszczącego brązu i prezentuje się jak widać na poniższym zdjęciu 🙂
Weryfikacja naszej drugiej odznaki odbyła się po tygodniowym wypadzie w Tatry w sierpniu 2016 roku. Poniżej kilka zdjęć książeczki.

 

 

 

Nadwyżkę punktów zaliczono nam na kolejny stopień odznaki małej srebrnej.
Wszystkie wyprawy górskie, który odbyliśmy w 2016 roku do przeczytania na naszym blogu.
E.M.

 

You may also like...

2 Comments

  1. Hej !
    My właśnie zweryfikowaliśmy odznakę Popularną. Zdobyliśmy 69 pkt więc 9 pkt przechodzi na brązową. Teraz zastanawiamy się jak wypełniać książeczkę dalej. Czy na następnej stronie w polu „Ewentualne punkty przeniesione z poprzedniej strony” wpisać 9 czy 69 ? Jak to wyglądało u Was ? 🙂

    1. Na małą brązową potrzebujecie 120 pkt (z poprzednio zdobytymi 60 pkt łącznie 180 – liczymy te 120 jakby od początku). My mieliśmy jeszcze starą wersję książeczki gdzie nie było miejsca na przepisanie pkt z poprzedniej strony. Myślę, że nie będzie błędem jeżeli przepiszesz 6 pkt, które później przy weryfikacji będą doliczone do kolejnych zdobytych punktów. Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *