Literatura górska

„O górze, która wybrała się w Świat – Przygody Małej Czantorii” – Weronika Górska

Książka, którą można polecić siedmio, czterdziesto czy dziewięćdziesięciolatkowi ? Tak to możliwe. I, mimo że wydawać by się mogło, że to książka wyłącznie dla dzieci, to sama przeczytałam i przyznam, że warto mieć ją na swojej półce.

Główna bohaterka Mała Czantoria postanawia wyruszyć w Świat. Nie chce słuchać już opowieści, które przynoszą jej ptaki. Sama postanawia zbadać czy prawdą jest to o czym od nich słyszała, w tym wiele legend, ufając swojej kondycji.

Książki_kreacje_świąteczne - sprawdź opinie

Podczas długiej wędrówki poznaje swoich krewnych m.in. Łysą Górę w Górach Świętokrzyskich, Olimp, Wezuwiusza, kilka alpejskich szczytów, Tatry, czy Śnieżkę. Spełnia swoje wielkie marzenie jakim jest kąpiel w oceanie.

Książka nie tylko ukazuje, że coś może nas pozytywnie zaskoczyć, ale również uczy, że nie wszystkiemu należy bezgranicznie wierzyć. Każde rozczarowanie jednak sprawia, że stajemy się mocniejsi.

Dorosłym jako tako zapewne nie przypadnie do gustu, no chyba że macie pociechy. W takim przypadku oczywiście zachęcam. Weronika Górska (autorka) opisała przygody Małej Czantorii w sposób fajny, przystępny i prosty, wplatając w kolejne strony garść geograficznej wiedzy. Miło będzie usiąść razem z dzieckiem i poczytać mu ciekawą książkę. A nóż zachęcicie go do odwiedzenia tych wszystkich miejsc, jakie odwiedziła Mała Czantoria i dzieciak złapie górskiego bakcyla ? :).

Książkę zakupić możecie na stronie wydawnictwa STAPIS —-> TUTAJ.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *