Uncategorized

Nasz profil na Patronite – bo rozwój bloga to dla nas priorytet

Co to jest Patronite ? O co w tym wszystkim chodzi ? Czy zarabiamy na blogu ?Dlaczego zdecydowaliśmy się na założenie profilu na Patronite ? Na te i kilka kolejnych pytań odpowiem Wam poniżej.

https://patronite.pl/PodSzczytem

 

Co to jest Patronite ?

Patronite to stosunkowo młody serwis. Na rynku zaczął funkcjonować w styczniu 2016 roku. To zaledwie dwa lata z haczykiem. Z pewnością w niezbyt odległej przyszłości, wiele osób działających w sieci założy na nim swoje profile. Jest to serwis, w którym twórcy wszelkiej maści, począwszy od blogerów,vlogerów, przez youtuberów i na innych artystach skończywszy, mogą skupiać swoich (nazwijmy to) fanów. Choć może to za dużo powiedziane.

W zamian za comiesięczną subskrypcję od autora jednego z powyższych serwisów (w naszym przypadku bloga, a więc od nas) otrzymują różnego rodzaju korzyści. O czym w kolejnej części tego wpisu bardziej dokładnie.

W ostatnich dniach dużo pracowałam nad tym, aby właśnie w przystępny sposób przekazać Wam informację o założeniu konta na Patronite i pokazaniu Wam tego wszystkiego własnymi oczyma.

Patronite umożliwia Wam realny, namacalny i konkretny wpływ na kierunek i rozwój naszego bloga. W jaki sposób ? A no możecie odmówić sobie przykładowo jednej czekolady w miesiącu i za jej równowartość wesprzeć nasze działania. Z pewnością nasuwa się pytanie po co ?  Jeśli chciałbyś/chciałabym wesprzeć naszą pracę nie tylko komentarzem czy likami na FB, ale ulepszyć czy usprawnić konkretna kwestię i mieć udział w rozwoju naszego bloga i naszych kolejnych sukcesach.

Strona Patronite powstała m.in. po to, aby twórcy mieli większą szansę na rozwój w sieci. Aby to czytelnicy mogli pośrednio decydować o kierunku rozwoju np. danego bloga, wspomóc kolejne wyprawy czy zakup niezbędnego sprzętu.

Kilka słów wyjaśnienia dotyczących naszej pracy ? Czy pracy ? To nie praca, nie piszę dla pieniędzy lecz dla siebie i innych

Kiedy zakładałam bloga, nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl, że robię to dla pieniędzy. Nigdy nie napisałam żadnego wpisu dla kasy. Prowadzenie bloga, a co się z tym wiąże wszelkie podróże, wyjazdy, górski trekking to nasza wielka pasja.  Nie zarobiłam na nim nawet jednego złotego polskiego. Jesteśmy młodymi osobami „na dorobku”. Staramy się jednak mimo wszystko, aby nasza młodość nie uciekła nam pomiędzy palcami. Organizujemy jednodniowe, budżetowe wyjazdy udowadniając, że DA SIĘ I MOŻNA !  Łamiemy wiele stereotypów.

Cieszy mnie to, że grono czytelników bloga stale się powiększa. Wiele osób docenia moją pracę. Jak to w sieci bywa pojawiają się również słowa hejtu. Tego jednak nie unikniemy. Mamy mnóstwo pomysłów na siebie, bloga, na przyszłość. Pomysłów na kolejne wyprawy, projekty, miejsca. Przed nami ukończenie projektu Tatrzańskie dwutysięczniki i Turystyczna Korona Tatr, 100 szczytów na 100-lecie Niepodległości, Korona Gór Polski, przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, Korona Europy, a moim wielkim marzeniem jest Korona Ziemi.

Co jeśli profil na Patronite nie wypali, a my nie uzyskamy wsparcia ?

No cóż, Świat się nie zawali :). Prędzej czy później pewnie nie wszystkie, ale większość z powyższych celów osiągniemy. Jesteśmy uparci. Bez wsparcia będzie to z pewnością później.

Lata jednak uciekają. Mamy wrażenie, że jest szansa, że projekty te można zrealizować szybciej. Kondycja nie będzie wiecznie ta sama. Może część osób chciałaby mieć świadomość i satysfakcję z tego, że pomogli, współtworzyli treści na blogu, przyczynili się do naszych sukcesów tych mniejszych i większych ?

Każdy będzie w dalszym ciągu w takim samym stopniu jak dotychczas mógł śledzić nasze poczynania. Nic w tej materii się nie zmienia. Osoby, które zdecydują się na nasze wsparcie będą miały z tego tytułu dodatkowe korzyści. Jakie ? O tym poniżej.

O co chodzi w Patronite ?

Patroni (a więc również Ty) wspierają swoich autorów poprzez miesięczną subskrypcję. Sami decydują o tym, jaką kwotę chcą przeznaczyć miesięcznie na rozwój w tym przypadku naszego bloga.

W Patronite funkcjonuje system tak zwanych progów, który teraz krótko Wam przybliżę. Progi nie są sztywne i mogą się zmieniać lub pojawiać się nowe.

Wchodząc na nasz profil na Patronite https://patronite.pl/PodSzczytem po prawej stronie znajdziecie pasek, na którym wybieracie ile złotóweczek miesięcznie chcielibyście zainwestować w nasz rozwój. Aktualnie do wyboru macie 5 progów. Wesprzeć możecie nas miesięcznie kwotą : 3, 7, 15, 21 lub 50 złotych.

Nie jest niestety tak, że cała wpłacona przez Was kwota trafia na nasze konto. 5 % wpłaty wędruje jako prowizja dla serwisu Patronite. Kolejne 2,9 % to prowizja dla PayPal, obsługującego płatności (miesięczne subskrypcje odbywają się właśnie za pośrednictwem PayPal). Dodatkowo każda transakcja obciążona jest kosztem 0,80 zł. Od każdej wpłaconej przez Was kwoty zostaje odprowadzone więc 7,9 % +0,80 zł. 

Jak nas wesprzeć ? Co otrzymacie w zamian ?

Wsparcie odbywa się poprzez serwis PayPal. Nie posiadasz go ? Nic wielkiego. Założenie profilu jest bezpłatne. Przekazanie środków podążając za instrukcjami również jest bardzo proste. Wystarczy chwila cierpliwości.

Chcąc wesprzeć rozwój naszego bloga wystarczy, że najedziesz kursorem na dowolny próg z prawej strony. Na progu wyświetli się komunikat jak na poniższym screenie, na progu 3 zł „ZOSTAŃ PATRONEM” i klikniesz. KLIK 😉

 

Zostaniesz przeniesiony do kolejnego okna, gdzie możesz wybrać sposób płatności. Na tym etapie można również zmienić kwotę przekazywanego wsparcia.

 

 

Jak wspominałam na samym początku, każdy próg wsparcia wiąże się z korzyściami dla Patronów. Jakimi ?

PRÓG 3 zł/miesiąc

Za najniższą kwotę wsparcia zostajesz po prostu naszym Patronem. W zamian z pewnością Cię nie zawiedziemy i będziemy mogli kontynuować naszą działalność. Nie ma tutaj dodatkowych korzyści.

PRÓG 7 zł/miesiąc

– otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie: zobaczysz niepublikowane nigdzie indziej zdjęcia, będziesz mógł zasięgnąć indywidualnej porady, omawiać będziemy pomysły na kolejne wyprawy, oraz informować będziemy na co przeznaczane są środki wpłacane przez Patronów
– wpiszemy Cię na listę Patronów w zakładce na naszym blogu,
– w każdym miesiącu, w którym nas wesprzesz otrzymasz na swój adres e-mail jedną panoramę tatrzańską w pełnej rozdzielczości (napisz do nas)
– możesz zasugerować nam temat kolejnego wpisu na blogu i kierunku wycieczki, którą dzięki wsparciu zrealizujemy i stworzymy relację na blogu,

PRÓG 15 zł/miesiąc

Otrzymujesz w zamian nagrody z progu 7 zł, a ponadto:

– nagramy i prześlemy specjalnie dla Ciebie pozdrowienia z każdego kolejnego zdobytego szczytu o wysokości minimum 2000 m n.p.m.
– otrzymasz od nas podpisany, certyfikat wsparcia naszych wypraw, który będziesz mógł powiesić na swojej ścianie i pochwalić się swoim udziałem w realizowanych przez nas projektach (wysyłka pod wskazany adres)

PRÓG 21 zł/miesiąc

Otrzymujesz nagrody z wszystkich poprzednich progów, a ponadto:

– na początku każdego roku otrzymasz nasz autorski kalendarz w formacie A3 (do wyboru pion lub poziom) z tatrzańskimi panoramami, który będzie zdobił Twoją ścianę (warunkiem jest wsparcie przez 12 miesięcy w roku)

PRÓG 50 zł/miesiąc

W ramach wsparcia otrzymujesz nagrody ze wszystkich poprzednich celów, a dodatkowo:

– zamieścimy Cię na stronie głównej naszego bloga jako PATRONA HONOROWEGO WYPRAW + reklama Twojego profilu lub Firmy ! (Warunkiem jest wsparcie całoroczne)

– jeden raz w roku zorganizujemy i wybierzemy się z patronami, którzy wybrali ten próg na weekendowy, górski trekking, który opiszemy w relacji na blogu. No więc jak będzie ? Ruszamy na wspólną przygodę ?

Co chcemy osiągnąć dzięki wsparciu Patronów ?

Jak możecie przeczytać na naszym profilu Patronite wskazaliśmy trzy cele.

Cel pierwszy to kwota 9000 zł. Jest to kalkulacja środków jakie są nam potrzebne aby zrealizować pozostałe wyprawy na tatrzańskie dwutysięczniki, w ramach projektu o tej samej nazwie. Kalkulacja dotyczy 30 wyjazdów, gdzie koszt jednej wyprawy w przypadku naszej dwójki to około 300 zł (koszt paliwa, parkingów, wstępu do Parków Narodowych, wyżywienia).

Po zrealizowaniu projektu chcemy stworzyć dla Was książkę/przewodnik po wszystkich szczytach położonych powyżej 2000 m n.p.m. w Tatrach Polskich i Słowackich wraz ze zbiorem naszych uwag, doświadczeń i wskazówek.

W 2018 roku chcemy zdobyć doświadczenie w zimowej turystyce wysokogórskiej m.in. właśnie w Tatrach. Koszt wyposażenia zimowego tj. sprzętu, odpowiedniej odzieży i odbycia kursu turystyki zimowej i kursu lawinowego to minimum 7000 zł. I tu pojawia się cel 2, który łącznie z poprzednim celem daje łączną kwotę 16 000 zł.

Chcielibyśmy, aby nasze zdjęcia i filmy były o wiele lepsze jakościowo. Jako, że nie posiadamy profesjonalnego obiektywu i kamery sportowej, dzięki której moglibyśmy dzielić się z Wami swoimi przeżyciami, ujęliśmy te wydatki w celu numer 3. Łącznie nasze potrzeby sięgają 20 000 zł. 

Oczywiście bez powyższego wsparcia również zrealizujemy nasze plany. Aktualnie nasze wyjazdy ograniczają się do 1, maksymalnie 2 wyjazdów jednodniowych w miesiącu. Czasami jest to 1 wyjazd w ciągu dwóch miesięcy.

Dzięki Twojemu wsparciu częstotliwość naszych wyjazdów, a w związku z tym ilość materiałów na blogu może się znacznie zwiększyć. Bylibyśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi.

Wdzięczni będziemy za każdą, nawet najmniejszą pomoc i wsparcie w realizacji naszych marzeń i rozwoju bloga.

Z górskim pozdrowieniem,

Edyta i Wojtek

Blog „Pod szczytem”

Zielona Dolina Gąsienicowa – Zielony Staw

You may also like...