Kilka słów o KZKG RP

KZKG RP – Klub Zdobywców Koron Górskich – „bo my kochamy wszystko co w górach”

 Jeśli śledzicie moje wpisy na blogu zapewne czytaliście już ten dotyczący odznak turystycznych jakie można zdobyć przy okazji chodzenia i poznawania naszych pięknych gór. Mowa m.in. o najbardziej popularnych odznakach GOT w różnych stopniach, Projekcie „Tatrzańskie dwutysięczniki” czy „Turystyczna korona Tatr” jak również „Tatrzańskich Stawach” i „Tatrzańskich Schroniskach”. Dla nie zorientowanych a zainteresowanych tematem odsyłam Was ——–> TUTAJ.
We wszystkich w/w projektach bierzemy udział dlatego też głównie na nich skupiłam się prawie rok temu na blogu.
Nie dawno natknęłam się na bardzo ciekawy Klub Zdobywców Koron Górskich RP (KZKG RP), który dzisiaj chciałabym Wam krótko przedstawić i zachęcić do zostania jego członkiem. Sami również zdecydowaliśmy się na czynny udział w klubie i poszerzanie naszych horyzontów oraz przynależność do niego.

NAJISTOTNIEJSZE OGÓLNE INFORMACJE O KZKG RP

Klub powstał w maju 2015 roku. Oferuje on najpełniejszą i najbardziej kompleksową w Polsce ofertę koron górskich. Składa się na nią aż 35 koron obejmujących łącznie 448 szczytów i 115 odznak górskich. Nie trzeba się przerażać tymi liczbami, to projekt na wiele lat górskiej przygody. Zresztą nigdzie nie jest napisane , że trzeba realizować wszystkie projekty . Można wybrać tylko te które nam odpowiadają .Realizatorem, pomysłodawcą, twórcą klubu i jego jedynym prowadzącym jest pozytywnie zakręcony na punkcie gór kolega Mirosław Surmacz, co zresztą widać na załączonym obrazku. Z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy Mirosława :).
Mirosław Surmacz- założyciel i pomysłodawca KZKG RP,
źródło: https://www.facebook.com/kzkgrp
Klub działa na zasadzie korespondencyjnej. Stosuje przyjazny regulamin. Przesyłki i weryfikacje są realizowane w szybszym tempie niż u innych wydawców . Materiałem do weryfikacji zdobytych szczytów jest wszystko co udokumentuje Wasz pobyt w górach jak np. zdjęcia, pieczątki w książeczkach, dotychczas zweryfikowane książeczki
czy przyznane odznaki. Fajne jest to, że możecie zaliczyć wszystkie szczyty, które zostały zdobyte przed przystąpieniem do klubu. KZKG RP jest nieformalną organizacją, skupiającą ludzi, którzy kochają góry i oprócz trekkingu górskiego chcą w bardziej świadomy sposób zdobywać kolejne szczyty dokumentując wszystkie postępy w turystycznych książeczkach i zdobywając odznaki turystyczne. Klub nie narzuca żadnych obwarowań czasowych ani też ilościowych w kwestii zdobywania odznak.
Korony klubu dzielą się na dwie grupy. Pierwsza znacznie liczniejsza poświęcona jest pojedynczym pasmom lokalnym. Ukoronowane zostały wszystkie pasma górskie w Polsce. Dobór szczytów dokonywany był wg klubowej zasady 4N czyli szczyty najwybitniejsze , najwyższe , najciekawsze i na szlaku ( ewentualnie w jego pobliżu ). Co ważne aby móc uzyskać poszczególne odznaki należy być członkiem KZKG RP.

Klub posiada własną stronę internetową www.koronygor.pl bardzo przyjazną dla oka, czytelną i wręcz zachęcającą do górskich wędrówek 🙂 Na stronie prezentowana jest stale uaktualniana oferta klubu. Jest to platforma na której witani są nowi członkowie , składane są gratulacje zdobywcom , przekazywane są aktualne informacje o wydawanych koronach czy pojawiających się nowych gadżetach ,pozyskiwanych do współpracy partnerach . Obchodzone są święta

narodowe , składane życzenia świąteczne , noworoczne czy rocznice założenia KZKG RP.
Korony, za których zdobycie Klub oferuje odznaki przedstawiam poniżej wraz z odnośnikami, dzięki którym po kliknięcie w daną koronę zostaniecie przeniesieni na stronę KZKG.
KORONY POJEDYNCZYCH PASM GÓRSKICH:

Kilka losowo wybranych zdjęć odznak poniżej

Zdobywca Korony Polskich Tatr – odznaka złota (po zdobyciu min 30 szczytów z listy)
Korona Beskidu Żywieckiego – srebrna (po zdobyciu 25 szczytów z listy)
Korona Karkonoszy – brązowa (po zdobyciu 5 szczytów z listy)

 

Odznaka popularna – korona Bieszczad (po zdobyciu 1 szczytu z listy)
Drugą grupę odznak stanowią korony najwybitniejszych
Doboru szczytów dokonała praktycznie sama natura. Termin wybitność szczytu nie jest wymysłem klubu . Jest to bardzo mocno określony parametr . Zainteresowanych zachęcamy do wujka Google . Należy poszukać hasła wybitność szczytu . W bardzo przystępny sposób opisano wszystko na Wikipedii.
 Do dyspozycji na dzisiaj mamy:

Koronę najwybitniejszych szczytów Sudetów polskich

Koronę najwybitniejszych szczytów gór polskich

Koronę najwybitniejszych szczytów Karpat polskich

Do końca roku program ten rozszerzony będzie o odznaki dziecięcą , młodzieżową i dużą .
Odznaki koron najwybitniejszych

JAK I KTO MOŻE ZOSTAĆ CZŁONKIEM KLUBU ?

Członkiem Klubu może zostać każdy kto kocha górskie wędrówki, również dzieci od 4 do 18 roku życia za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.  Rodzinna przygoda gwarantowana ! 🙂
Stajecie się nim po wypełnieniu i przesłaniu karty zgłoszeniowej dostępnej w zakładce „formularz zgłoszeniowy” w górnym menu strony KZKG ——> TUTAJ  na wskazany adres: 41-710 Ruda Śląska, Przegr.Poczt. Nr 64 lub po prostu drogą mailową na adres:  kzkg@koronygor.pl.
 
Jednocześnie należy wpłacić na konto Klubu opłatę startową za przyjęcie do klubu (opłata za pakiet + opłata pocztowa). W ramach wniesionej opłaty otrzymacie: odznakę klubową, książeczkę weryfikacji zdobywanych odznak i książeczkę potwierdzeń odbywanych wycieczek górskich. Wysokość opłaty zależna jest od wyboru pakietu.  Wykaz opłat za poszczególne pakiety znajdziecie ——-> TUTAJ.

Wybrane pozycje z cennika

Podstawowy pakiet startowy dla jednej osoby dorosłej to koszt 39 zł + koszt przesyłki 8 zł
Źrósło: www.koronygor.pl – pakiet startowy jednoosobowy, wersja podstawowa
Fajną opcją są pakiety dla małżeństw i par dzięki czemu pakiet startowy jest tańszy i łącznie dla dwóch osób wynosi 59 zł + opłata pocztowa 8 zł.
Źródło: www.koronygor.pl – pakiet startowy dla małżeństw i par, wersja podstawowa

Klub oprócz strony internetowy posiada również fun page na Facebooku. Zachęcamy do polubienia strony ——–> TUTAJ.

Na fan page witani są nowi członkowie , składane są gratulacje zdobywcom , przekazywane aktualne informacje o wydawanych koronach czy pojawiających się nowych gadżetach , pozyskiwanych do współpracy partnerach .
Obchodzone są święta narodowe , składane życzenia świąteczne , noworoczne czy rocznice założenia KZKG RP.
Wszystkie pozostałe bardziej szczegółowe informacje wraz z regulaminem Klubu znajdziecie na stronie —–> TUTAJ.

 

GADŻETY KLUBOWE – CZYLI ROZWÓJ KZKG RP

Klub ciągle się rozwija. Aktualnie trwają prace nad sklepem internetowym, w którym m.in. zakupić będzie można gadżety klubowe. Dostępna jest odznaka klubowa na magnesie np na lodówkę . Kolejne projekty pojawiły się niedawno na FB. Jednym z nich jest dyplom zdobywcy koron górskich klubu KZKG RP z miejscami na wpinanie odznak (aż 28 miejsc na odznaki). Moim zdaniem świetna sprawa bo w końcu nasze odznaki nie będą się kurzyły w szufladzie ! Na to czekałam 🙂
Projekt dyplomu, źródło: https://www.facebook.com/kzkgrp/
Kolejnyświetny i praktyczny pomysł na gadżet to koszulki klubowe. Na razie w wersji dla dorosłych, ale niebawem mają pojawić również koszulki dla najmłodszych klubowiczów. Prace nad wersją dziecięcą ruszyły z kopyta.
Projekt koszulki, źródło: https://www.facebook.com/kzkgrp/

Czekamy na więcej :).

                                                                            
                                           
ORAZ 
       
Post (w tym zamieszczone zdjęcia) powstał za zgodą i przy współpracy z Klubem Zdobywców Koron Górskich RP.