Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Chciałbyś/abyś wędrować po górach zimą, ale nie wiesz jak zacząć ?

WEŹ UDZIAŁ W KURSIE ZIMOWEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ I STOPNIA (POZIOM PODSTAWOWY)

Organizator: Firma Trango1.com

Najbliższe terminy i ceny kursów :

Turnus: 10.02. – 13.02.2019 Morskie Oko, cena kursu: 800 PLN*

Turnus: 14.02. – 17.02.2019 Słowacja, cena kursu: 850 PLN* (1 miejsce !)

Turnus: 21.02. – 24.02.2019 Słowacja, cena kursu: 850 PLN* (1 miejsce !)

Turnus: 03.03 – 06.03.2019  Morskie Oko, cena kursu: 800 PLN*

Turnus: 07.03 – 10.03.2019 Słowacja, cena kursu: 850 PLN*

Turnus: 17.03 – 20.03.2019 Morskie Oko, cena kursu 800 PLN*

Turnus: 28.03 – 31.03.2019 Słowacja, cena kursu: 850 PLN*

* zapisując się na kurs za pośrednictwem mojego bloga otrzymujesz 100 zł rabatu od powyższych cen (napisz na podszczytem@gmail.com)

Do ceny kursu należy doliczyć koszt zakwaterowania w schronisku nad Zielonym Stawie Kieżmarskim lub nad Morskim Okiem wraz z wyżywieniem.

Klikając w poniższy link zostaniesz przeniesiony/a na stronę organizatora, gdzie znajdziesz aktualne terminy,ceny i program kursu II stopnia. Zapisując się za pośrednictwem bloga „Pod szczytem” również otrzymujesz zniżkę od ceny podanej na stronie.

Terminy i ceny kursu II stopnia

MIEJSCE KURSU

Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim w Tatrach Słowackich lub Schronisko nad Morskim Okiem.

GŁÓWNE CELE KURSU

W ciągu 4 dni poznasz smak zimowej aktywności w górach wysokich. Poczujesz bliskość natury i poznasz prawdziwe oblicze zimy. Jej piękną i ponurą twarz. Sprawdzisz siebie i przekonasz się na co Cię stać. Spotkasz nowych ludzi, mających podobną pasję jak Ty. A wszystko to pod okiem doświadczonych instruktorów z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV/UIAGM/IFMGA, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo, przekażą swoją wiedzę, zdobytą podczas wielu lat wspinaczek i wędrówek górskich.

KURS JEST DLA KAŻDEGO !!!  Wystarczy chęć i podstawowa sprawność fizyczna, aby cieszyć się szkoleniem w Tatrach zimą.

Instruktor Eduard Kuro Lipták

Przewodnik górski, ratownik HZS, lider górski UIAGM. W Tatrach pracuje od 25 lat. Ukończył edukację w Chamonix zostając międzynarodowym przewodnikiem górskim. Pracował również jako ratownik jaskiniowy na Słowacji.  Prowadzi kursy edukacji lawinowej, skialpinizmu, wspinaczki skałkowej i lodowej.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

  • Kurs przygotuje Cię do samodzielnego poruszania się w terenie wysokogórskim, niewspinaczkowym oraz do turystyki alpejskiej. W terenie nauczysz się:

  • chodzenia w rakach, hamowania upadków i samoasekuracji czekanem,
  • podstawowych węzłów oraz posługiwania się liną,
  • poruszania się w terenie śnieżno – skalno – lodowym,
  • nauczysz się budować i zakładać stanowiska asekuracyjne i zjazdowe w śniegu i lodzie,
  • podstaw ratownictwa lawinowego oraz dowiesz się co to detektor lawinowy, sonda i nauczysz się nimi posługiwać,
  • torowania i zakładania szlaku, dowiesz się jak poruszać się w stromym lodzie,
  •  podstawowych metod przetrwania nocy lub niepogody w górach oraz jak zbudować jamę śnieżną,
  • podczas wycieczki wysokogórskiej  asekuracji lotnej.
  • A w czasie wykładów dowiesz się:
  • jak dobrać sprzęt i wyposażenie, poznasz – w teorii  niebezpieczeństwa, które występują zimą w górach,
  • jak ustalać taktykę i strategię (cel, trasa, skład osobowy, biwaki zaplanowane i niezaplanowane, zapasy żywności),
 • o elementarnej profilaktyce lawinowej, zapoznasz się z detektorem LVS, sondą i jak ich użyć na lawinisku.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu proszone są o przesłanie informacji zawierającej imię i nazwisko na adres e-mail : podszczytem@gmail.com  lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 511 508 530. 

Zapisać możecie się również bezpośrednio u organizatora. Powołując się na blog „Pod szczytem” bierzecie udział w kursie w cenie o 100 zł niższej niż w opisie.

CZAS TRWANIA I PROWADZENIE ZAJĘĆ  

Kurs trwa 4 dni od czwartku do niedzieli.  Zajęcia odbywają się w okolicy schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim na Słowacji.  Jedyne co powinieneś zrobić to być o godzinie 8:00 w Zakopanem na dworcu PKS. Stamtąd zostaniesz przewieziony na Słowację. Po zakończeniu kursu zostaniesz zawieziony z powrotem do Zakopanego.

Nigdy nie będzie Was, więcej niż 6 osób w grupie. Jeśli  nie będzie minimalnie 4 osób, Organizator zastrzega sobie prawo przesunięcia wyjazdu na inny termin.  Jeżeli zmieniony termin nie zostanie przez Was zaakceptowany, zwraca wpłacony zadatek.

DOKUMENTY I UBEZPIECZENIE   

Proszę, zabrać ze sobą dowód osobisty, jeśli nie masz ukończonych 18 lat to wymagamy pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów. Każdy z uczestników kursu jest ubezpieczony od NNW i KL do kwoty 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN). Sugerujemy, abyście rozważyli członkostwo w austriackim Alpenverein. Za 260 PLN rocznie wykupicie ubezpieczenie obejmujące koszty akcji ratowniczej w górach z użyciem śmigłowca. O ile w Polsce nie ma to znaczenia, to w każdych innych górach, jest to bardzo ważne. Stawką jest nie tylko Wasze bezpieczeństwo fizyczne, ale i materialne. Link: alpenverein.pl/polska

SPRZĘT 

Zapewniamy cały niezbędny sprzęt (raki, czekany, liny, detektory lawinowe itd.). Używany przez nas sprzęt posiada atesty i certyfikaty bezpieczeństwa UIAA. Na kurs zapraszamy Ciebie ze sprzętem osobistym. Buty wysokogórskie (nie muszą mieć rowków na raki automatyczne, na tym poziomie zaawansowania będziecie chodzić w koszykowych), a także odzież odpowiednia do warunków zimowych, są niezbędne.

RZECZY DO ZABRANIA  

Konieczne są: spodnie grubsze techniczne lub inne o podobnych właściwościach, spodnie od wiatru wodoodporne, ale oddychające, kurtka wodoodporna oddychająca i druga najlepiej z wypełnieniem primaloft, 3 pary ciepłych skarpet, jeden polar, 2 pary rękawic (jedna para zewnętrznych), czapka, termos, czołówka i zapasowe baterie do niej, okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV oraz gogle, buty wysokogórskie (sztywne z rowkami na raki techniczne automatyczne lub półautomatyczne), plecak najlepiej 40 litrów i plecak transportowy.
Polecana jest: pomadka do ust, krem przeciwsłoneczny (oby!) kijki teleskopowe i aparat fotograficzny.

POZOSTAŁE INFORMACJE   

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej stopnia I przygotowuje do samodzielnego poruszania się zimą w terenie górskim w terenie niewspinaczkowym. Nie ma powiązania z kursem taternickim. Osoby niepełnoletnie mogą być szkolone po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów). Warunki uczestnictwa:

•Posiadanie podstawowego doświadczenia turystycznego (w górach).

•Brak przeciwwskazań zdrowotnych (w tym – ciąży) oraz deficytów lub zaburzeń: ortopedycznych, kardiologicznych i neurologicznych.

•Posiadanie ubioru i obuwia zapewniającego bezpieczną, wielogodzinną aktywność w warunkach zimowych.

Forma zajęć: zajęcia praktyczne w Tatrach lub innym rejonie o charakterze wysokogórskim przeplatane teorią, wykłady.

Czas trwania: cztery dni.

Ilość szkolonych: na jednego instruktora do sześciu osób.

CENA OBEJMUJE 

Wyposażenie w komplet potrzebnego sprzętu, dojazd w okolice miejsca odbywania się kursu z Zakopanego i z powrotem, opiekę instruktora oraz ubezpieczenie od NNW i KL do 5.000 PLN (słownie: pięć tysięcy PLN). Członków Alpenverein, prosimy o informację o członkostwie.

Nocleg + wyżywienie płatne 300 zł (jak zostało wspomniane na początku opisu kursu).

    ORGANIZATOR :