Europa, Niemcy, Podróże nie koniecznie górskie

Kolonia w 3 dni – plan zwiedzania dla wygodnych (część 2)

Dla osób, które nie czytały poniżej część 1, do której zapraszam w pierwszej kolejności 🙂

Akcesoria turystyczne - zobacz na Ceneo

Dzień 2

1. Flora und Botanischer Garten Köln

Kolejnym miejscem jakie odwiedzamy jest park i ogród botaniczny w Kolonii. Położony jest w sąsiedztwie ogrodu zoologicznego przy Amsterdamer Straße 34. Zwiedzać można go bezpłatnie i codziennie.

Stacja Zoo/Flora – tu wysiadamy jadąc komunikacją miejską

Ogród powstał w roku 1863. W jego centrum znajduje się oranżeria (szklany pałac), który wzorowany jest na paryski Crystal Palace.

Szklany pałac

Obecnie znajdują się tu grabowe pergole, kaskada, świątynia Flory (wszystko otoczone ogrodami w angielskim stylu), ogród wrzosowy, paprociowy, zapachowy, śródziemnomorski oraz staw.

W ogrodzie zobaczyć można wiele drzew uznanych za pomniki przyrody, niemal 10 000 rodzajów roślin, 2000 gatunków w ogrodzie alpejskim, magnolie, rododendrony, drzewa iglaste, klony, czy rośliny lecznicze.

Odwiedzić możecie również 4 wystawowe szklarnie:

  • główną – z roślinami tropikalnych lasów deszczowych,
  • mały dom tropikalny – gdzie rosną m.in. bambus, cynamon, kakao, palma kokosowa, kawa, ananas, trzcina cukrowa, wanilia czy ryż, lotos i lilie wodne,
  • dom subtropikalny – z roślinami z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki, Azji i Australii,
  • dom kaktusów.

Kilka zdjęć z ogrodu w poniższej galerii :

2. Kościół św. Marcina (Wielki) (niem.Groß St. Martin)

To jeden z aż dwunastu romańskich kościołów jakie znajdują się w Kolonii. Usytuowany jest na Przedmieściach Renu nieopodal kolońskiej katedry, pomiędzy Renem a Starym Rynkiem. Uwagę przyciąga jego wieża, która świetnie prezentuje się z okolic Renu razem z katedrą.

Kościół św. Marcina
Nie sposób się zgubić

Wnętrze i podziemie kościoła, które można zwiedzać na poniższych zdjęciach.

3. Rejs po Renie i spacer w okolicy ratusza

Po zwiedzeniu kościoła udajemy się do pobliskiej, tajskiej restauracji nad Renem. Ceny wbrew pozorom nie są wysokie. Po smacznym posiłku za kilka euro postanawiamy pozwiedzać Kolonię z perspektywy rzeki.

Tajskie smakołyki

Bilety na Rejs po Renie kupujemy przy przystani. Trwa on około godziny, a koszt za osobę dorosłą to 10,40 euro (cena z roku 2018). Rejsy odbywają się o konkretnych godzinach, kilka razy w ciągu dnia. Ustawiamy się w kolejce i zostajemy wpuszczeni na pokład.

Bilety na rejs zakupione

Teraz już tylko pora na relaks. Zajmujemy wygodne, widokowe miejsca przy burcie na samej górze i delektujemy się widokami. W języku niemieckim, angielskim i o ile dobrze sobie przypominam rosyjskim słyszymy ciekawostki dotyczące mijanych nad Renem atrakcji.

Kilka zdjęć w poniższej galerii.

Obok Renu ustawiono pewien kamień, który może Was zainteresować. Oznaczono na nim poziom wody podczas największej powodzi jaka miała miejsce w niemieckiej kolonii w roku 1947.

Stąd kierujemy się w stronę Ratusza na małe zwiedzanie zabytkowej części miasta.

Dzień 3

1.RheinEnergieStadion – stadion FC Köln

Coś dla fanów piłki nożnej. Ostatniego dnia postanawiamy odwiedzić stadion niemieckiej drużyny FC Köln. Komunikacją miejską jedziemy na stację Rheinenergie – Stadion.

Nasza stacja, na której wysiadamy
Stadion FC Köln

Na murawę nie możemy wejść. Stadion oglądamy tak jakby „od zaplecza” :P. Zdjęcia obiektu poniżej.

Przy stadionie znajduje się sklep z różnymi gadżetami dla fanów, do którego wstępujemy. Mimo iż fanami kolońskiej drużyny nie jesteśmy, zakupujemy koszulki, które zawsze są świetną i praktyczną pamiątką z podróży.

Pora na małe zakupy 🙂

2.Hiroshima – Nagasaki – Park w Kolonii

Świetne miejsce na relaks i odpoczynek to Hiroshima-Nagasaki Park. W jego centrum znajduje się sztuczne jeziorko. Wiele zieleni, cisza spokój i dosyć duża odległość od centrum zatłoczonego miasta to niewątpliwie największe atuty tego miejsca.

Hiroszima – Nagasaki Park znajduje się w spokojnej Memorial Park położony na północ od Uniwersytetu w Kolonii i na zachód od centrum miasta. Jest ogromny. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie parku na rowerze ze względu na jego dużą powierzchnię. Na trawie wylegiwało się mnóstwo ludzi łapiących letnie promienie słońca.

3. Kolonia i Ren nocą

Być w Kolonii i nie podziwiać jej nocą ? O nie ! Wykluczone ! To obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Wiele pisać nie trzeba, wystarczy popatrzeć na poniższe zdjęcia. Można się zakochać w takim widoku.

Szeroka panorama na Ren i Kolonię

Mam nadzieję, że nieco Was zainspirowałam i zechcecie odwiedzić to piękne miasto 🙂

Turystyka - wybierz na Ceneo

You may also like...

4 Comments

  1. Bardzo ładne zdjęcia 🙂 Na pewno odwiedzimy kilka z tych miejsc 🙂

    1. Bardzo dziękuję i życzę przyjemnego zwiedzania. Pozdrawiam 🙂

  2. Niezwykle interesująca relacja i ładne zdjęcia 🙂 Pozdrawiam ze Szkocji!

    1. Bardzo dziękuję i również pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *