Inne, Recenzje i testy

Jak uwiecznić górskie zdjęcia ? – recenzja fotoksiążki of Firmy Saal Digital Polska

Dzisiaj może nie typowo górsko i nie ze szlaku, ale  równie ciekawie – kilka słów o zdjęciach i relacja fotoksiążki. Zapraszam do lektury.

A może zdjęcia … ?

Zapewne większość osób, które choć raz były w górach i przemierzały tamtejsze szlaki zakochały się w otaczających je panoramach i uwieczniły je na karcie pamięci swojego telefonu czy aparatu. Zdjęcia są wspaniałą pamiątką, która pozwala nam powracać do wspomnień sprzed lat, być może lat młodości kiedy będziemy już w wieku sporo ponad 18+  – jak wiemy każde kolejne urodziny mimo że człowiek coraz starszy są to urodziny 18-te 😉 (chciałoby się oj chciało 🙂
Ale tak całkiem poważnie kocham zdjęcia. Ale tylko te wywołane, włożone do albumu, nadrukowane w foto-książce czy powieszone na ścianie w postaci foto-obrazu. Takie namacalne. Z każdej górskiej wyprawy wybieram najlepsze swoje fotografie, z których rzecz jasna jestem dumna i wirtualne obrazy z karty pamięci obecne do tej chwili na ekranie mojego laptopa przekazuję do zmaterializowania ;). Moment kiedy trafiają one z powrotem do mnie, kiedy mogę je dowolnie układać w albumie, podpisywać i oglądać wieczorami wracając wspomnieniami do przeszłych ulotnych chwil, radości, smutków, momentów ciężkich kondycyjnie, lajtowych, wraz z naszymi znajomymi jest po prostu CUDOWNY !
Bardzo często sięgam po zdjęcia w samotności przy lampce czerwonego wina wieczorem po cięższym dniu i oglądając albumy planuję kolejne wyprawy :).

Recenzja fotoksiążki od Firmy Saal Digital Polska

Z tego miejsca serdecznie dziękuję Firmie Saal Digital Polska za możliwość przetestowania fotoksiążki. Postanowiliśmy uwiecznij w niej nasze ostatnie dwa, tegoroczne wyjazdy w Tatry Zachodnie.
Fotoksiążka, którą poddałam recenzji ma format 15 x 21 (wymiary szkolnego zeszytu A5), zawiera 28 stron oraz twardą oprawę. Wybrałam opcje standardowe a mianowicie: błyszczącą okładkę bez watowania oraz matowe wewnętrzne strony. W tym standardzie fotoksiążka kosztuje 105 zł + 20 zł kosztu wysyłki. Łącznie 125 zł. Była to jedna z najtańszych fotoksiążek w twardej oprawie dostępnych od producenta. Cena dosyć wysoka, ale jakość również o czym za chwilę się przekonacie.
Za dodatkową opłatą okładka może być matowa, z watowaniem, a strony wewnętrzne błyszczące. Do wyboru do koloru, co kto i jak lubi :). Możecie wybrać oczywiście większy format fotoksiążki i ilość stron wewnętrznych za wyższą cenę.
Samo projektowanie fotoksiążki przebiega bardzo sprawnie i jest czystą przyjemnością. Firma ma własną aplikację, którą pobieracie ze strony internetowej na komputer i zaczynacie zabawę :).
Źródło: http://www.saal-digital.pl/
Po uruchomieniu programu intuicyjnie wybieramy produkt który nas interesuje (w moim przypadku fotoksiążkę), format , ilość stron, rodzaj okładki, kolor tła, ewentualnie szablon do którego wrzucimy nasze zdjęcia. Ja swoją fotoksiążkę tworzyłam od zera wrzucając zdjęcia intuicyjnie na białe karty. W odpowiednim rozmieszczeniu zdjęć na stronach pomaga funkcja programu, która podpowiada jakie konfiguracje możemy uzyskać przy konkretnej ilości zdjęć. Czysta przyjemność tworzenia.

Zamówiony produkt dotarł do mnie poprzez firmę kurierską DHL na 5-ty dzień od momentu złożenia zamówienia i wysłana została prosto z Niemiec (Röttenbach). A więc bardzo szybko jak na wysyłkę z zagranicy. Ponadto była bardzo dobrze zapakowana i zabezpieczona przed uszkodzeniem.

Sama fotoksiążka prezentuje się znakomicie. Okładka jest solidna. Wewnętrzne strony to solidny, gruby papier fotograficzny, świetnie wyglądający. Zaskoczyła mnie jakość kolorów, które są wręcz idealne, a nawet bardziej intensywne niż na ekranie laptopa podczas tworzenia projektu.

Zdjęcie zamieszczone na dwóch stronach nie traci na jakości przez zgięcie pośrodku, które jest praktycznie niewidoczne. Powiem krótko – pewnie większość osób stwierdzi że cena jest zbyt wysoka, ale za taką jakość wykonania jak najbardziej warto. Polecam szczególnie fotoksiążkę osobom, które chciałyby zrobić komuś wyjątkowy prezent. Z pewnością będzie on trafiony.A tak oto prezentuje się moja fotoksiążka 🙂 Oceńcie sami 🙂 Ja z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić Firmę Saal Digital Polska. Na pewno w przyszłości skorzystam z ich usług :).

 

 

 

 

 

 

 

E.M.

 

You may also like...